« Aktualności

Nowości w Kaprun

W 1965 roku została otwarta  została pierwsza stacja narciarska na lodowcu w Kitzsteinhorn. Początkowo miało to być miejsce na letni odpoczynek, ale szybko się okazało, że śnieg utrzymuje się tutaj od października do maja, co umożliwiło duży rozwój stacji narciarskiej. Na ten moment  miejsce przyciąga zarówno miłośników nart i snowboardu, jak i turystów, którzy chcą napawać się niesamowitymi widokami z Gipfelwelt 3000.

Na jesień 2015 roku przypada 50-letnia rocznica otwarcia stacji narciarskiej, dlatego też postanowiono zainwestować w budowę nowych kolejek Gletscherjet 3 i Gletscherjet 4 oraz odnowić cały centralny teren ośrodka. Nowe kolejki linowe mają wznieść to miejsce na jeszcze wyższy poziom. Ma być szybciej, wygodniej i wydajniej!

Gletscherjet 3 i 4 !

Gletscherjet 3 rozpocznie swój bieg w Alpincenter. Do dyspozycji będą 10-osobowe kabiny, chroniące przed warunkami atmosferycznymi oraz 8-osobowe podgrzewane kanapy. Przepustowość ma wynosić 3 600 osób/h, a czas wjazdu to 3:30 minut. W kwestii  Gletscherjet 4,  będzie to kolej gondolowa z wagonikami dla 10 osób, która będzie unosić się ponad lodowcem Schmiedingerkees, aż do podnóża szczytu Kitzsteinhorn, czyli na wysokość prawie 3 000 m n.p.m.

Nowe warianty i możliwości !

Nowe wyciągi znacznie zmienią centralny obszar narciarski na lodowcu. Zastąpiona zostanie kolej krzesełkowa Gratbahn, a wyciągi orczykowe: Kitz- i Kees-drag zostaną połączone w podwójny wyciąg orczykowy. Ponadto zostaną wymienione także wyciągi Magnetköpfl.
W pobliżu Gletscherjet 3 i 4 powstanie wyciąg orczykowy dla początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz dzieci. Stoki narciarskie będą szersze i bardziej dostępne dla wszystkich amatorów białego szaleństwa.

Glacial Round Trip” !

Kitzsteinhorn stworzy w krótkim czasie unikalną alpejską atrakcję dla turystów. Na wysokość 3 000 m n.p.m. będziemy mogli się dostać m.in. dzięki nowemu, wykutemu w skale tunelowi „Barbara”, który połączy górną stację Gletscherjet 4 z Gletscher Shuttle.

Nowe i lepsze czasy dla Kitzsteinhorn !

Gletscherbahnen Kaprun AG zainwestuje w projekt restrukturyzacji około 25 mln Euro. Będzie on obejmował zmiany, które uwzględniają kwestie klimatyczne i turystyczne.
Oficjalne rozpoczęcie budowy rozpoczęło się w marcu 2014 roku w tunelu „Barbara”, natomiast otwarcie planowane jest na jesień 2015 roku, czyli dokładnie 50 lat po pierwszym wjeździe kolejką na Kitzsteinhorn.

Oferta zakwaterowania w Kaprun od 655 zł/os./tydzień !!!

Kontakt : biuro@naszewakacje.com.pl

© 2022